Theraflu Extra Raceala Si Gripa (10 Plicuri)

Pret redus
Theraflu Extra Raceala Si Gripa (10 Plicuri)

Prin cumpărarea acestui produs se acordă până la 2 puncte de loialitate. Coșul dumneavoastră va totaliza 2 puncte care poate/pot fi schimbat(e) într-un cupon de 0,40 lei.


NOVARTIS THERAFLU EXTRA RACEALA SI GRIPA (10 plicuri)

Mai multe detalii

Pret redus -11.81%

23,70 lei

in loc de 26,87 lei

Disponibilitate: In stoc

74 produse in stoc

Theraflu Extra Raceala Si Gripa (10 Plicuri)

 

Theraflu Extra Raceala si Gripa contine o combinatie de: calmant al febrei si durerii (paracetamol); un antihistaminic care ajuta la oprirea curgerii nasului (maleat de feniramina) si un decongestionant (clorhidrat de fenilefrina) pentru reducerea inflamatiei mucoaselor.

Indicatii. Substantele active din produs actioneaza impreuna pentru reducerea temporara a simptimelor asociate racellii si gripe, inclusiv:

- febra si frisoane

- dureri musculare si articulare

- dureri de cap

- congestie nazala

- stranut si curgerea nasului

Contraindicatii. Nu utilizati Theraflu Extra Raceala si Gripa daca:

- sunteti alergic la oricare dintre componentele sale

- ati luat, pe baza de prescriptie, un inhibitor de monoaminooxidaza (IMAO) in ultimele doua saptamani (IMAO includ anumite medicamente folosite pentru tratarea depresiilor, a tulburarilor psihice si emotionale sau a bolii Parkinson. Daca nu sunteti sigur ca medicamentul care va este prescris contine un IMAO, intrebati medicul)

- utilizati alte medicamente care contin paracetamol

- suferiti de o boala de plamani (inclusiv astm bronsic)

- suferiti de hipertiroidism

- aveti sub 12 ani

- prezentati deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenaza (G-6-PD)

- sunteti insarcinata sau alaptati

- suferiti de boli de inima, boli vasculare, boli hepatice sau renale severe

- suferiti de ulcer peptic stenozant

- prezentati o ingustare piloroduodenala

- aveti hipertensiune arteriala severa

- aveti diabet zaharat

- suferiti de glaucom (tensiune intraoculara crescuta) cu unghi inchis

- suferiti de adenom de prostata

- suferiti de epilepsie

Mod de administrare. Adulţi şi copii cu vârsta peste 12 ani: se dizolvă conţinutul unui plic în aproximativ 200 ml de apă fierbinte. Se obţine o băutură cu aromă de lămâie, care se bea fierbinte. Nu dizolvaţi şi nu administraţi mai mult de un plic, o dată. Doza poate fi repetată la intervale de 4 - 6 ore, după necesităţi, dar nu se vor administra mai mult de 2 plicuri în 24 de ore.

Nu depăşiţi doza recomandată şi nu administraţi medicamentul pentru mai mult de 5 zile consecutiv.

Încetaţi tratamentul şi adresaţi-vă medicului dacă simptomele nu se ameliorează după 3 zile sau prezentaţi febră. Acestea pot fi semne ale unei stări grave.

Theraflu Extra Raceala Si Gripa (10 Plicuri) <p><strong>Theraflu Extra Raceala Si Gripa (10 Plicuri)</strong></p> <p> </p> <p>Theraflu Extra Raceala si Gripa contine o combinatie de: calmant al febrei si durerii (paracetamol); un antihistaminic care ajuta la oprirea curgerii nasului (maleat de feniramina) si un decongestionant (clorhidrat de fenilefrina) pentru reducerea inflamatiei mucoaselor.</p> <p><strong>Indicatii</strong>. Substantele active din produs actioneaza impreuna pentru reducerea temporara a simptimelor asociate racellii si gripe, inclusiv:</p> <p>- febra si frisoane</p> <p>- dureri musculare si articulare</p> <p>- dureri de cap</p> <p>- congestie nazala</p> <p>- stranut si curgerea nasului</p> <p><strong>Contraindicatii</strong>. Nu utilizati Theraflu Extra Raceala si Gripa daca:</p> <p>- sunteti alergic la oricare dintre componentele sale</p> <p>- ati luat, pe baza de prescriptie, un inhibitor de monoaminooxidaza (IMAO) in ultimele doua saptamani (IMAO includ anumite medicamente folosite pentru tratarea depresiilor, a tulburarilor psihice si emotionale sau a bolii Parkinson. Daca nu sunteti sigur ca medicamentul care va este prescris contine un IMAO, intrebati medicul)</p> <p>- utilizati alte medicamente care contin paracetamol</p> <p>- suferiti de o boala de plamani (inclusiv astm bronsic)</p> <p>- suferiti de hipertiroidism</p> <p>- aveti sub 12 ani</p> <p>- prezentati deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenaza (G-6-PD)</p> <p>- sunteti insarcinata sau alaptati</p> <p>- suferiti de boli de inima, boli vasculare, boli hepatice sau renale severe</p> <p>- suferiti de ulcer peptic stenozant</p> <p>- prezentati o ingustare piloroduodenala</p> <p>- aveti hipertensiune arteriala severa</p> <p>- aveti diabet zaharat</p> <p>- suferiti de glaucom (tensiune intraoculara crescuta) cu unghi inchis</p> <p>- suferiti de adenom de prostata</p> <p>- suferiti de epilepsie</p> <p><strong>Mod de administrare</strong>. Adulţi şi copii cu vârsta peste 12 ani: se dizolvă conţinutul unui plic în aproximativ 200 ml de apă fierbinte. Se obţine o băutură cu aromă de lămâie, care se bea fierbinte. Nu dizolvaţi şi nu administraţi mai mult de un plic, o dată. Doza poate fi repetată la intervale de 4 - 6 ore, după necesităţi, dar nu se vor administra mai mult de 2 plicuri în 24 de ore.</p> <p>Nu depăşiţi doza recomandată şi nu administraţi medicamentul pentru mai mult de 5 zile consecutiv.</p> <p>Încetaţi tratamentul şi adresaţi-vă medicului dacă simptomele nu se ameliorează după 3 zile sau prezentaţi febră. Acestea pot fi semne ale unei stări grave.</p>
24,65 lei
>