Glaxosmithkline Coldrex Junior (16 Comprimate Filmate)

Pret redus
Glaxosmithkline Coldrex Junior (16 Comprimate Filmate)

Prin cumpărarea acestui produs se acordă până la 1 punct de loialitate. Coșul dumneavoastră va totaliza 1 punct care poate/pot fi schimbat(e) într-un cupon de 0,20 lei.


GLAXOSMITHKLINE  COLDREX JUNIOR (16 comprimate filmate)

Mai multe detalii

Pret redus -11.81%

11,31 lei

in loc de 12,83 lei

Disponibilitate: 1

5 produse in stoc

GLAXOSMITHKLINE  COLDREX JUNIOR (16 comprimate filmate)

Comprimatele de Coldrex sunt deosebit de active impotriva simptomelor racelii si gripei pentru ca au fost realizate dupa o formula speciala Coldrex. Ele contin doza optima recomandata de paracetamol pentru calmarea nevralgiilor, durerilor si pentru scaderea febrei. Contin fenilefrina care decongestioneaza fosele nazale. Noi am adaugat, de asemenea, cofeina, un stimulent mediu impotriva starii de oboseala si vitamina C- esentiala pentru organism, adesea deficitara in timpul racelilor si gripei.

Indicatii. Reduce febra, amelioreaza durerea, desfunda nasul, amelioreaza durerea in gat, amelioreaza tusea producativa.

Doze si mod de administrare:

- Adulti si adolescenti peste 12 ani doza recomandata este de 2 comprimate filmate Coldrex Junior. Doza se poate repeta la 4 ore, daca este necesar. Doza maxima este de 8 comprimate filmate pe zi.

- Copii intre 6 si 12 ani doza recomandata este de 1 comprimat filmat de Coldrex Junior. Doza se poate repeta la 4 ore, daca este necesar. Doza maxima este de 4 comprimate filmate pe zi.

Precautii: Nu se administreaza copiilor cu varsta sub 6 ani fara avizul medicului.

Contraindicatii: O reactie alergica la Coldrex se intalneste foarte rar. A nu se depasi doxa recomandata. Unele medicamente nu se combina. Daca luati alte medicamente prescrise de medic, cereti-i sfatul inainte de a lua Coldrex. Daca simptomele persista, consultati medicul. A se pastra la loc uscat. Nu lasati medicamentul la indemana copiilor. A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol.

Producator:

GlaxoSmithKline

Glaxosmithkline Coldrex Junior (16 Comprimate Filmate) <p><strong>GLAXOSMITHKLINE  COLDREX JUNIOR (16 comprimate filmate) </strong></p> <p>Comprimatele de Coldrex sunt deosebit de active impotriva simptomelor racelii si gripei pentru ca au fost realizate dupa o formula speciala Coldrex. Ele contin doza optima recomandata de paracetamol pentru calmarea nevralgiilor, durerilor si pentru scaderea febrei. Contin fenilefrina care decongestioneaza fosele nazale. Noi am adaugat, de asemenea, cofeina, un stimulent mediu impotriva starii de oboseala si vitamina C- esentiala pentru organism, adesea deficitara in timpul racelilor si gripei.</p> <p><strong>Indicatii</strong>. Reduce febra, amelioreaza durerea, desfunda nasul, amelioreaza durerea in gat, amelioreaza tusea producativa.</p> <p><strong>Doze si mod de administrare</strong>:</p> <p>- Adulti si adolescenti peste 12 ani doza recomandata este de 2 comprimate filmate Coldrex Junior. Doza se poate repeta la 4 ore, daca este necesar. Doza maxima este de 8 comprimate filmate pe zi.</p> <p>- Copii intre 6 si 12 ani doza recomandata este de 1 comprimat filmat de Coldrex Junior. Doza se poate repeta la 4 ore, daca este necesar. Doza maxima este de 4 comprimate filmate pe zi.</p> <p><strong>Precautii</strong>: Nu se administreaza copiilor cu varsta sub 6 ani fara avizul medicului.</p> <p><strong>Contraindicatii</strong>: O reactie alergica la Coldrex se intalneste foarte rar. A nu se depasi doxa recomandata. Unele medicamente nu se combina. Daca luati alte medicamente prescrise de medic, cereti-i sfatul inainte de a lua Coldrex. Daca simptomele persista, consultati medicul. A se pastra la loc uscat. Nu lasati medicamentul la indemana copiilor. A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol.</p> <p><strong>Producator:</strong></p> <p>GlaxoSmithKline</p>
11,77 lei
>